תאונות דרכים

מדינת ישראל מתאפיינת בכמות גבוהה יחסית של תאונות דרכים. תאונת דרכים היא כל פציעה אשר התרחשה בעקבות שימוש ברכב מנועי המיועד לתחבורה על הקרקע.

תאונות דרכים מתחלקות לרמה קלה עד קטלנית ולכן כל תאונה תיבחן לגופה.

 

פגיעה קלה – כאשר התקיימה פגיעה הנחשבת לקלה, חברות הביטוח מעדיפות לסיים את הנושא באופן מהיר ולהעביר סכום פיצויים בזמן קצר מאוד שאינו עולה על מספר חודשים (2-3 חודשים).

 

פגיעה קשה – כאשר נפגע אדם פגיעה קשה בתאונת דרכים, ההליך המשפטי צפוי להיות ארוך ולכן בתי המשפט פוסקים תשלומים מיידים לנפגעים, שכן מדובר בנפגעים אשר זקוקים לפיצויים אלו. תשלומים אלו נקראים "תשלומים תכופים" וחברת הביטוח אמונה על העברתם לנפגע. למעשה, מדובר בתשלומים שאמורים לעזור לנפגע להמשיך להתקיים בכבוד, לכלכל את משפחתו ולממן את הטיפולים הרפואיים להם הוא נזקק.

 

החוק בישראל קובע כי התיישנות על תאונות דרכים היא 7 שנים מיום קרות המקרה. משמע, במידה ונפגעתי בשנת 2018, יש לי עד שנת 2025 להגיש את התביעה (בהתאם לחודש התאונה כמובן).

 

החריג היחידי הוא שאם מדובר בנפגע שהינו קטין, אזי יוכל הוא להגיש את התביעה עד גיל 25 שזה בעצם 7 שנים מיום בו הגיע לבגרות (גיל 18).

 

שחזור תאונה דומה להרכבת פאזל. הנתונים שנאספים בשלושת השלבים הראשונים מדומים לחלקי הפאזל. שכן, כאשר חסרים חלקים, או כאשר יש חלקים לא מתאימים או לא שייכים, כמו מידע מוטעה וכד', התמונה לא תהיה מושלמת אלא לוקה בחסר, ויהיה קושי לבצע שחזור מדויק התואם את המציאות בעת התאונה. מנגד, ככל שיהיו יותר נתונים רלוונטיים, שנאספו מיד לאחר התאונה, כך ניתן יהיה לבצע את השחזור ולהגיע למסקנות בצורה מושלמת יותר ובאופן יעיל יותר.

עבירות תעבורה

נהיגה בשיכרות/
השפעת סמים

תאונות דרכים

מהירות מופרזת

צבירת נקודות פסילת רשיון

טלפון נייד

Open chat
שלום, צריכים עזרה?
במה אוכל לעזור לכם?
Powered by
דילוג לתוכן