עבירות מין

עבירות מין במדינת ישראל מוסברות במסגרת חוק העונשין בפרק י' סימן ה שכותרתו "עבירות מין".

עבירות מין בהגדרתן מתייחסות לקשת רחבה של עבירות חמורות כגון: מעשה מגונה, הטרדות מיניות, מעשה סדום, קיום יחסי מין מטופל למטפל, אונס ומעשה אינוס, בעילה אסורה בהסכמה, עבירות מין במשפחה ועוד.

בעבירות מין רב הנסתר על הגלוי, שכן לרוב עבירות אלה מתבצעות בחדרי חדרים וללא עדים. לכן מומלץ להיוועץ עם עורך דין מומחה בעבירות מין בכל הקשור לתחום זה.

במרבית המקרים, אין בנמצא ראיות חיצוניות או עדויות נוספות מלבד עדויותיהם של הנאשם והקורבן ורק השניים המעורבים בפרשה יודעים את שאירע לאמיתו.

בשל העובדה שמדובר בעדות קורבן שעברה טראומה לכאורה, נתונים פיזיולוגיים נוספים מהווים גורם השפעה על החלטת בית המשפט, בין היתר ישנה התייחסות לטון הדיבור של הקורבן, אופן הדיבור, שפת הגוף וגורמים פיזיולוגיים אחרים, כגון ממצאי ד.נ.א.

בהתאם לפגיעות הפיזיות והנפשיות הנגרמות עקב עבירות מיניות, קובע המחוקק ענישה מחמירה ביותר לעבירות מסוג זה.

סוגי עבירות מין בישראל:

עבירת אונס (סעיף 345 לחוק העונשין)

עבירת האינוס מדברת בעיקרה על כפיית יחסי מין, בעילת אישה (החדרת איבר מאברי הגוף או חפץ לאיבר המין של האישה) שלא בהסכמה או בהסכמה שהושגה במרמה תוך ניצול מצב תת הכרה ו/או ניצול מחלת נפש או לקות שכלית.

עבירת אונס מתייחסת גם לבעילת נערה שלא מלאו לה 14 שנה או גיל ההסכמה (16 בישראל) גם אם המעשה נעשה בהסכמה ומרצונה החופשי.

העונש על עבירת אונס:

העונש המרבי על עבירת האונס עומד על 20 שנים מאסר בפועל בנסיבות מחמירות: אונס שבוצע בקטין / קטינה שטרם מלאו להם 14 שנים.

כמו כן העונש המרבי על עבירות אינוס שאינן בנסיבות מחמירות עומד על 16 שנות מאסר בפועל.

בעילה אסורה בהסכמה (סעיף 346)

הבועל קטינה שמלאו לה 14 שנים אך שלא מלאו לה שש עשרה שנה והיא אינה נשואה לו או הבועל קטינה שמלאו לה 16 שנים אך טרם מלאו לה 18 שנים תוך ניצול יחסי מרות, חינוך, הבטחת שווא לנישואין, ניצול יחסי תלות.

העונש על בעילה אסורה בהסכמה:

העונש על עבירה זו דינה מאסר בפועל עד 5 שנים.

מעשה סדום (סעיף 347)

מעשה סדום מוגדר על פי החוק כהחדרת איבר מאיברי הגוף או חפץ לפי הטבעת של אדם ו/או לפיו של אדם. אדם העושה מעשה סדום באדם שטרם מלאו לו 16 שנים, או העושה מעשה סדום באדם שמלאו לו שש עשרה שנים אך טרם מלאו לו 18 שנים, תוך ניצול יחסי תלות, מרות, חינוך או השגחה.

העונש על מעשה סדום:

העונש המוגדר בחוק על מעשה סדום הינו 5 שנים מאסר בפועל. אולם, העושה מעשה סדום בנסיבות אינוס, כמו למשל החדרת איבר לפי הטבעת בכפייה, העונש ברמת העיקרון הוא כמו העונש על אונס.

מעשה מגונה (סעיף 348)

מעשים מגונים הינם שניים בחומרתם בתחום עבירות המין והם אולי הנפוצים ביותר. בסעיף 348 לחוק מוגדרת העבירה של מעשה מגונה. על פי ההגדרה מעשה מגונה הינו מעשה שנעשה לשם גירוי, סיפוק או ביזוי מיני, שנעשה ללא הסכמת הצדדים למעשה. הגדרה זו רחבה מאוד ואינה מוגבלת. למעשה ניתן לכלול בה סוגי מעשים שונים ומשונים. החל מליטוף או נשיקה או נגיעה באבר מין או אפילו בירכיים של הקורבן, או אפילו נגיעה בגופו של עובר העבירה, ועד לסטיות מסטיות שונות שאין זה המקום לפרטם.

קיים בחוק ובפסיקה שוני ברף הענישה, בין מעשה מגונה שמבוצע בפומבי למעשה מגונה הנעשה בחדרי חדרים, בפרט אם קיים מגע או אינטקציה כלשהי עם קורבן ספציפי שאז העונש יהיה חמור יותר. כאמור מאחר ואין הגדרה סגורה וקבועה, ניתן לומר שמעשה מגונה הוא כזה הנתפס על ידי החברה כמגונה ופסול מבחינה מוסרית ולא כפי שרואה אותו הקורבן באופן סובייקטיבי.

העונש על מעשה מגונה:

העונש המרבי על עבירה מסוג זה הינו מאסר בפעול עד 10 שנים.

ייצוג בכל העבירות הפליליות

עבירות אלימות

חקירה משטרתית

ייצוג קטינים

עבירות סמים

עבירות רכוש

אלימות במשפחה

ליווי וייעוץ חקירות במשטרה

עבירות צווארון לבן

עבירות מין

עבירות איכות סביבה

Open chat
שלום, צריכים עזרה?
במה אוכל לעזור לכם?
Powered by
דילוג לתוכן