אלימות במשפחה

עבירות מין במשפחה נחשבות לעבירות החמורות ביותר מבין כל סוגי עבירות המין והעונש המוטל בגינן הינו מחמיר בהשוואה לעבירות זהות המתבצעות על ידי עברייני מין מחוץ לתא המשפחתי.

בחלק גדול מהמקרים, החקירה בגין מקרי אלימות במשפחה, נפתחת מדיווח למשטרה של שכנים, קרובי משפחה, ונושאי תפקידים של לשכת הרווחה כגון פקיד סעד, עובד סוציאלי או אפילו מיועצת בית הספר של הילדים.

זה המקום לציין כי, עבירות אלימות במשפחה הינן עבירות חמורות, שמטופלות בד"כ ע"י הפרקליטות ולא ע"י התביעות, כאשר בד"כ בסיום החקירה מוגש כתב אישום ובקשה למעצר עד תום ההליכים (העמדה לדין) כנגד התוקף.

עבירות אלו מעוגנות בסעיף 351 לחוק העונשין המונה למעשה 4 סוגים שונים של עבירות מין בתוך המשפחה כדלקמן:

עבירת אונס ו/או מעשה סדום אשר בוצעה על ידי בן משפחה בבן משפחה קטין אחר ו/או עבירות אונס ו/או מעשה סדום בחסר ישע המצוי תחת השגחתו של מבצע העבירה. העונש המרבי בעבירות אלו הינו עד 20 שנות מאסר.

עבירות בעילה על ידי בן משפחה באישה שמלאו לה 14 אך טרם מלאו לה 21 ו/או ביצוע מעסה סדום בבן משפחה שטרם מלאו 21 והינו מעל גיל 14. העונש המרבי בעבירות אלו הינו עד 16 שנות מאסר בפועל.

עבירת מעשה מגונה בקטין על ידי בן משפחה ו/או עבירת מעשה מגונה בחס ישע המצוי תחת השגחתו ואחריותו של מבצע העבירה. העונש המרבי בעבירות אלו הינו בין 10 ל-15 שנות מאסר.
עבירת מעשה מגונה בפני קטין על ידי אחד/אחת מבני משפחתו, כאשר העונש המרבי במקרה זה הינו עד 4 שנות מאסר.

ייצוג בכל העבירות הפליליות

עבירות אלימות

חקירה משטרתית

ייצוג קטינים

עבירות סמים

עבירות רכוש

אלימות במשפחה

ליווי וייעוץ חקירות במשטרה

עבירות צווארון לבן

עבירות מין

עבירות איכות סביבה

Open chat
שלום, צריכים עזרה?
במה אוכל לעזור לכם?
Powered by
דילוג לתוכן